Poznaj szczegóły

Podstawowe wyposażenie warsztatu stolarskiego

Podstawowe wyposażenie warsztatu stolarskiego

Majsterkowanie w drewnie to twoje hobby i ulubiona metoda spędzania wolnego czasu? Nic dziwnego – samodzielne stworzenie od podstaw stołu, szafki czy jakiejkolwiek drewnianej konstrukcji to fantastyczne uczucie! Z doświadczenia wiemy – po pierwszym sukcesie przychodzi ochota na więcej.

Jednak, aby tworzyć trzeba mieć czym to robić. Jakich podstawowych urządzeń nie może zabraknąć w twoim własnym warsztacie stolarskim?

Warsztat od podstaw

Stworzenie domowego warsztatu rozpocznij od wyznaczenia miejsca do pracy. Może być to część garażu, strychu, piwnicy lub jakakolwiek inna wolna i dobrze oświetlona przestrzeń. Potrzebny będzie ci przestronny i stabilny blat roboczy, który umożliwi ci komfortowe wykonywanie pracy. Zakup także imadło, regały, pojemniki pomagające utrzymać porządek i solidną, metalową szafkę, którą wypełnisz niezbędnymi narzędziami.

Niezbędnymi, czyli jakimi?

Nie ważne czy zajmujesz się stolarstwem profesjonalnie, czy hobbystycznie — odpowiednio wyposażony warsztat to połowa sukcesu. Na początku swojej przygody ze stolarką nie będziesz potrzebował zbyt wiele sprzętów. W zupełności wystarczy ci kilka podstawowych narzędzi i urządzeń. Zamiast na ilość warto postawić na jakość. Praca ze sprzętem najwyższej jakości wzniesie twoje majsterkowanie na prawdziwe stolarskie wyżyny!

Przed dokonaniem zakupów koniecznie określ swoje potrzeby. To, po jakie narzędzia sięgniesz, powinno być uzależnione od tego, co planujesz wykonywać. Nie bierz od razu wszystkiego, co wydaje ci się niezbędne – pamiętaj, że sprzęt w każdej chwili możesz dokupić.

W pierwszej kolejności wyposaż warsztat w wiertarko – wkrętarkę, pilarkę, wyrzynarkę, szlifierkę do drewna, frezarkę, piły, pilarkę oraz grubościówki.

Nie zapomnij o tradycyjnych narzędziach manualnych, takich jak: suwmiarka, kątowniki, brzeszczot, ściski stolarskie, dłuta, zdzieraki, cykliny i poziomica.

Pamiętaj także o BHP — twoje miejsce pracy powinno być wyposażone w apteczkę i posiadać dostęp do świeżego powietrza. W trosce o swoje zdrowie pomyśl o odciągach trocin oraz odpylaczach.

Gotowe? Teraz z pewnością sprostasz każdemu wyzwaniu!

Zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń stolarskich!

envelopephone-handsetmap-markerclockmagnifiercrossmenuchevron-down