wózki transportowe do stolarni
Poznaj szczegóły

Na co zwrócić uwagę wybierając wózki do stolarni?

Wózek transportowy to nieoceniona pomoc wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przenoszenia dużych lub ciężkich przedmiotów. Dotyczy to m.in. zakładów stolarskich i zakładów meblowych, gdzie realizacja poszczególnych procesów wymaga odpowiedniego składowania i manipulowania materiałami o dużych gabarytach.

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając wózki transportowe do stolarni? Wybór konkretnego urządzenia stolarskiego powinien być podyktowany potrzebami Twojego biznesu. Standardem w branży obróbki drewna są wózki transportowe umożliwiające przechowywanie i transport materiałów w pozycji pionowej. Tego typu rozwiązania oferują:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa (materiał przechowywany pionowo jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne),
  • szybki i łatwy dostęp do surowca (pionowe przechowywanie pozwala w każdym momencie sięgnąć po niezbędny materiał bez konieczności zdejmowania z magazynowanych płyt innych materiałów),
  • dużą mobilność (wózek pozwala na szybki i bezpieczny transport materiału w obrębie stanowisk obróbczych).

Gdzie szukać dobrych wózków do stolarni?

Wiesz już, że najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem dla Twojego biznesu lub amatorskiego warsztatu garażowego będzie wózek do przechowywania i transportu pionowego. Gdzie szukać tych najlepszych?

W przypadku wyboru wózka do stolarni warto zwrócić uwagę na system jezdny. Powinien być wykonany w sposób zapewniający:

  • wysoką odporność na obciążenia,
  • łatwość obsługi (uruchamiania i blokowania kół, przemieszczania wózka),
  • cichą pracę (wydawać by się mogło, że pracujący głośno wózek transportowy nikomu nie będzie przeszkadzań, jednak w perspektywie długiej eksploatacji i częstego przemieszczania materiałów głośna praca systemu jezdnego jest naprawdę irytująca).

Warto również zwrócić uwagę na to, żeby system jezdny nie niszczył podłogi.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Wózki do stolarni CraftDrew cechują się przemyślaną konstrukcją i wysoką jakością wykonania, co wpływa na ich funkcjonalność, trwałość i estetykę.

Nasze wózki z powodzeniem sprawdzają się w warunkach przemysłu stolarskiego, jak również innych branżach i gałęziach gospodarki. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do transportu rur, płyt, desek i nie tylko. Pochylenie wózka w dwóch płaszczyznach zapewnia wysoką stabilność transportowanych komponentów, przy jednoczesnym ułatwionym dostępie do materiałów (operator nie musi przekładać wszystkich materiałów, żeby dostać się do danej płyty czy komponentu).

Osoby zainteresowane zamówieniem wózka do stolarni zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oferujemy standardowe systemy transportowe, jak również możliwość dostosowania oferowanych wózków do konkretnych potrzeb Twojego biznesu. 

envelopephone-handsetmap-markerclockmagnifiercrossmenuchevron-down