Poznaj szczegóły

Frezarka do drewna – jak przedłużyć jej żywotność

Frezarka do drewna – jak przedłużyć jej żywotność

Frezarka to jedna z najważniejszych maszyn wchodzących z skład podstawowego wyposażenia warsztatu stolarskiego. Dzięki niej wszystkie wytworzone w warsztacie produkty zyskują estetyczne wykończenie, nadające im elegancki, unikatowy charakter. Jednak, aby dobrze spełniała swoje zadanie należy odpowiednio o nią zadbać. W jaki sposób?

Co skraca żywotność frezarki?

Frezarki dostępne na rynku różnią się nie tylko swoją budową, ale i jakością. To właśnie ona ma największy wpływ na efektywność pracy i awaryjność sprzętu. Słabej jakości elementy, z których powstała maszyna, z reguły skutkują skrócona żywotnością oraz licznymi usterkami.

Wśród innych, najczęstszych przyczyn awarii frezarek wymienia się:

  • zaniedbania związane z jej codziennym użytkowaniem,
  • brak profesjonalnych, regularnych przeglądów technicznych,
  • oszczędzanie na częściach wymiennych;
  • niewłaściwy styl pracy,
  • oraz zanieczyszczenie sprzętu.

Łatwo skrócić żywotność swojego sprzętu stolarskiego i doprowadzić do kosztownych awarii. Na szczęście równie łatwo zadbać o nią w taki sposób, by maksymalnie przedłużyć jej żywotność.

Jak dbać o frezarkę do drewna?

Jeżeli chcesz, aby twoja frezarka jak najdłużej była sprawna, przede wszystkim eksploatuj ją zgodnie z zaleceniami producenta! Pamiętaj o właściwym stylu pracy, stosowaniu odpowiednio dobranych części zamiennych oraz systematycznym serwisowaniu sprzętu. Nawet jeżeli maszyna działa bez zarzutów, regularnie wykonuj przeglądy oraz prace konserwatorskie!

Po skończonej pracy oczyść frezarkę – to najprostszy sposób na przedłużenie jej żywotności.

envelopephone-handsetmap-markerclockmagnifiercrossmenuchevron-down